Aktualitet

Kosovë – 7 të vdekur dhe 259 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:07 - 09/01/21 |
mapo.al

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi se 7 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit.Autoritetet raportojnë gjithashtu se nga 1531 testime, janë konfirmuar 259 raste të reja.


Që prej marsit të vitit 2020, Kosova ka regjistruar mbi 53 mijë raste pozitive me COVID-19.
Prej tyre, 1375 pacientë kanë vdekur, mbi 45 mijë janë shëruar, ndërsa mbi 6 535 raste mbeten ende aktive.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas