Aktualitet

Kosovë – Avdullah Hoti kandidat i LDK-së për kryeministër
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:07 - 30/12/20 |
mapo.al

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vendosur që kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, të jetë kandidat i saj për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare.Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa tha në një konferencë për media, pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së se, Hoti e ka drejtuar në mënyrë të drejtë punën e Qeverisë dhe ka treguar se ajo zbaton ligjin dhe lufton kundër krimit dhe korrupsionit.


Qeveria e ka bërë punën mirë në mënyrë të suksesshme duke rivendosur raportet që kanë qenë përpara më SHBA-në, BE-në dhe institucionet financiare si dhe ta kthejë besimin e këtyre vendeve dhe institucioneve karshi Kosovës”, tha Mustafa.
Ai vlerësoi edhe punën e Qeverisë në luftimin e pandemisë së koronavirusit, raporton rel.Megjithatë, Mustafa tha se do të kërkojë edhe miratimin e Këshillit të Përgjithshëm të partisë për kandidaturën e Hotit për kryeministër.

Lexo edhe :  Dalin emrat, listën e Vetëvendosjes e kryesojnë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas