Aktualitet

Kosovë – KQZ nuk certifikon listat e Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së e Nismës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:34 - 22/01/21 |
mapo.al

“Me 5 vota “për”, s’cerfitikohet lista”, u shpreh Valdete Daka në mbledhjen që po zhvillohet prej orësh tashmë.Lëvizja Vetëvendosje nuk ka zëvendësuar emrat që kanë probleme me ligjin e që janë rekomanduar të zëvendësohen.


Pa certifikuar kanë mbetur edhe listat e AAK-së dhe Nismës.
Ndërkohë janë certifikuar listat e LDK-së dhe PDK-së, Lista serbe dhe Lista Romani Iniciativa.Që nga fillimi i mbledhjes sot ka pasur tensione mes kryetares së KQZ-së dhe përfaqësuesve të Vetëvendosjes të cilët kanë insistuar të votohet në grup.


1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas