Aktualitet

Kosovë/ Kurba nuk ulet, 113 raste të reja në 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:51 - 01/07/20 |
mapo.al

Shifra të larta me koronavirus vijnë sërish nga Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 113 raste të reja me COVID-19, ndërsa 67 pacientë janë shëruar.


Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 36 raste, komuna e Ferizajt 15 raste, komuna e Gjilanit 12 raste, komuna e Prizrenit 11 raste, komuna e Mitrovicës 10 raste, komuna e Fushë Kosovës 6 raste, komuna e Vushtrrisë 6 raste, komuna e Drenasit 3 raste, komuna e Vitisë 2 raste, komuna e Skenderajt 2 raste, komuna e Suharekës 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Gjakovë, Kamenicë, Malishevë, Obiliq, Pejë, Podujevë, Rahovec dhe Shtime.

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas