Aktualitet

Kosovë/ Një tjetër person humb jetën nga Koronavirusi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:06 - 08/05/20 |
mapo.al

Një tjetër person ka humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë. Mediat në Prishtinë shkruajnë se ka humbur jetën në 77-vjeçar.


Përmes një postimi në faqen zyrtare, Klinika Infektive në Kosovë ka njoftuar se 77-vjeçari ka pasur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe ka qenë në dializë.


“Sot në ora 10 : 30, ka ndërruar jetë pacienti i lindur me 1943 nga Rahoveci, i cili përpos infeksionit me Covid -19 ka pasur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe ka qenë në dializë”, thuhet në njoftim.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas