Aktualitet

Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë/ Grenell: Mënjanë politikën dhe fokusi te qytetarët, reagon Thaçi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:05 - 03/09/20 |
mapo.al

Nesër pritet të mbahet takimi midis dy delegacioneve Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë në SHBA. Ndërmjetësuesi Richard Grenell dhe Presidenti i Kosovës kanë reaguar në rrjetin social Twitter. Grenell shkruan se:Sot jam i përqëndruar te të rinjtë që duan karrierë, një punë të mirë dhe një qasje me Perëndimin. Ju kam dëgjuar. Dhe unë do të mëshoj fort për ju. Le ta lëmë mënjanë politikën!


Statusi i Richard Grenell:
Populli i Kosovës dhe i Serbisë meriton normalizimin ekonomik dhe shansin për të krijuar një ekonomi të gjallë. Sot jam i përqendruar te të rinjtë që duan karrierë, një punë të mirë dhe një qasje me Perëndimin.Ju kam degjuar. Dhe unë do të mëshoj fort për ju. Le ta lëmë mënjanë politikën!


 

Statusi i Thaçit:

Lexo edhe :  Sulm kibernetik në Ministrinë e Financave në Kosovë

Duartrokas udhëheqjen e # Shtëpisë së Bardhë, [email protected] & Amb @RichardGrenell
për të sjellë #Kosovën & #Serbinë përsëri së bashku, në ndjekje të një marrëveshje paqeje. Inkurajoj delegacionin e Kosovës për të bërë hapa të guximshëm për paqen, pajtimin dhe prosperitetin ekonomik

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas