Aktualitet

Kosovë/ Tensione në Kuvend mes deputetëve të LDK dhe VV, evitohet perplasja fizike (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 07/08/20 |
mapo.al

Është evituar një përplasje fizike ndërmjet deputetëve të LDK-së dhe VV-së në seancën e sotme të Kuvendit.


Deputeti i partisë së Albin Kurtit Hajrullah Çeku kishte një diskutim me deputeten e minoriteteve Zikrete Aliti, pasi kjo e fundit apstenoi në një votim.Xhavit Ukaj kërkoi nga deputetët e LVV-së që mos të ushtrojnë presion te deputetja Aliti të cilën ai e ka bashkëvendase.


Në mënyrë që të qetësohej situata Kryetarja e Kuvendit të Kosovës ndërpret seancën e për 10 min pushim.Etiketa: , ,

Pas