Aktualitet

Kostoja – Mapo nesër: Si e ka rrënuar pandemia ekonominë e familjeve shqiptare


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:33 - 08/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm një raport të hollësishëm për shpenzimet që i duhen një familjeje për të përballuar të prekurit nga Covidi.


Ato shkojnë për rastet mesatare deri në 1 milion e 200 mijë lekë për person. Shumica e bëjnë trajtimin në shtëpi, pa pritur rezultatet zyrtare të tamponit, që vonon me ditë.


Një kosto e lartë që tejkalon mundësitë e pjesës më të madhe të njerëzve, duke i detyruar të futen në borxhe e kredi.E gjitha kjo ndodh përditë, pa zhurmë, ndërkohë që propaganda qeveritare ulëret se pandemia është menaxhuar si në Gjermani, dhe se shëndetësia te ne është falas.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas