Aktualitet

Fshehu heqjen e vizës nga SHBA, shkarkohet përfundimisht prokurori Eugen Beci


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:41 - 09/02/21 |
mapo.al

Prokurori Eugen Beci largohet përfundimisht nga sistemi i drejtësi.

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e KPK-së për shkarkimin nga detyra të Eugen Becit.


Beci ka qenë ish-drejtues i Prokurorisë së Krimeve të Rënda edhe kandidat për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion (SPAK).
Eugen Beci ka pasur problem me deklarimin e pasurisë si dhe ka fshehur refuzimin e hyrjes në SHBA përmes anulimit të vizës.


1Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas