Kryesore

KQZ i hoqi 79 kandidatë nga lista, PD ankimon vendimin në KAS


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:48 - 19/03/21 |
mapo.al

Partia Demokratike ka ankimuar vendimin e KQZ për t’i hequr nga lista 78 kandidatë.


Ditën e sotme PD e ka ankimuar në KAS vendimin dhe ky i fundit pritet të dalë me një vendim për konfirmimin e asaj të KQZ ose për rrëzimin.
KQZ i hoqi 78 kandidatë PD me justifikimin se ligji lejon vetëm 153 në listë zgjedhore.
Nga ana tjetër PD në listat e dyta që çoi pas korrigjimit, kishte çuar më shumë kandidatë që i kishte shtuar kryesisht në fund të listave të qarqeve.1


Etiketa: , , ,

Pas