Aktualitet

KQZ i jep Spartak Brahos mandatin e Saimir Tahirit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:15 - 11/05/18 |
mapo.al

Spartak Braho do t’i rikthehet sërish jetës parlamentare.


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në një mbledhje që zgjati vetëm pak minuta, miratoi me 7 vota pro dhënien e mandatit të deputetit, Spartak Brahos, duke plotësuar kështu vakancën e lënë bosh nga Saimir Tahiri, i cili dha dorëheqjen pak ditë më parë.


Spartak Braho është pjesë e listës shumëemërore të Partisë Socialiste në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.Braho, mandatin e kaluar hyri si deputet nga lista e PS dhe u bë pjesë e grupit të LSI.
Por në zgjedhjet e 2017 ishte në listën shumëemërore të PS-së në qarkun e Tiranës.1


Etiketa: , , , ,

Pas