Aktualitet

KQZ-ja fillon publikimin e rezultateve të para nëpër komuna


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:29 - 17/10/21 |
mapo.al

Ka përfunduar pa incidente të theksuara procesi zgjedhor sot në Kosovë.


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar të publikojë në kohë reale rezultatet e zgjedhjeve lokale nëpër komuna.


Këtu mund të ndiqni numërimin në kohë reale. https://zgjedhjet2021.org/sq/mayr/r/20Qytetarët iu janë drejtuar kutive të votimit në 38 komuna, për t’i zgjedhur përfaqësuesit e tyre lokal, asamblistët dhe kryetarët.
Të gjitha qendrat e votimit u hapën me kohë në orën 07:00 të mëngjesit dhe të njëjtat janë mbyllur në orën 19:00.1


Etiketa:

Pas