ShowBizz

Krenare për origjinën, Dua Lipa u tregon ndjekësve hartën e Ilirisë

               Publikuar në : 13:10 - 17/07/19 |
mapo.al

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Dua Lipa ka treguar edhe një herë krenarinë që ndjen karshi origjinës së saj.


Ajo ka ndarë me ndjekësit në “Instagram” një video ku shihet harta e Ilirisë ku jetonte populli i vjetër i Gadishullit Ballkanik dhe paraardhësit e popullit shqiptar.Në këtë mënyrë, Dua Lipa i ka treguar botës së shqiptarët janë autoktonë në vendin e tyre dhe se në lashtësi kanë patur një shtrirje të gjerë gjeografike.


Risjellim në vëmendje se Dua Lipa do të rikthehet në Prishtinë në muajin gusht, për të performuar në “Sunny Hill Festival”, që organizohet nga babai i saj Dukagjin Lipa.

<
>
5d2ef7101c0a2Screenshot_18 hq h2


Etiketa: ,

Pas