Aktualitet

Kreu i Emergjencës Kombëtare: Virusi i ri ka ardhur në Shqipëri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:31 - 09/02/21 |
mapo.al

Kreu i Urgjencës Skënder Brataj pranoi në emisionin “Absolut 4” se varianti i ri i virusit ka hyrë në vendin tonë pavarësisht përgjigjes zyrtare.

Ai e konsideroi kritike situatën pasi janë rritur të gjithë treguesit, si rritja e infeksioneve shtrimeve në spital dhe vdekjeve.


“Çasti ku jemi është kritik, janë rritur gjithë indikatorët e infeksioneve, të të sëmurëve, të humbjeve të jetëve dhe të shtrimit në spital.
Pushimet ishin grumbullimet ulja e temperaturave qëndrimi brenda. Kohëzgjatja ishte mbi 10 ditë.


Mendoj që varianti i ri ka ardhur pasi ka një shpeshtim të shpejtë të rasteve si Anglia e vende të tjera. Unë mendoj që virusi është prezent në vendin tonë, pavarësisht përgjigjes zyrtare”.


1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas