Aktualitet

Krim i paralajmëruar? Elton Metaj kishte kërcënuar më parë prindërit e Sabrinës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 11/09/21 |
mapo.al

Vajza që shihni në foton më poshtë është 23-vjeçarja Sabrina Benga, e cila u ekzekutua mbrëmjen e të premtes në shtëpinë e prindërve të saj, nga ish-bashkëshorti, Elton Metaj.


Policia e arrestoi autorin e krimit në fshatin Zhupan disa orë pas ngjarjes.


“Pas 3 orë ndjekjesh në kushte të vështira për shkak të errësirës dhe rrezikshmërisë që kishte ky person pasi ishte i armatosur, u kap nga Policia në një zonë të pyllëzuar në fshatin Peshtan autori bashkë me armën e krimit”, bënë me dije blutë e Fierit.Shtetasi Elton Metaj kishte shkuar për t’u sqaruar me ish-gruan e tij Sabrina Benga, në banesën e prindërve të viktimës.

Ditët e fundit ai po i lutej vazhdimisht ish-bashkëshortes që të riktheheshin bashkë, por ajo nuk pranonte.

Lexo edhe :  E qëlloi ish-bashkëshorti në sy të prindërve, kjo është 23-vjeçarja që u vra

Mbrëmjen e të premtes ai kishte shkuar për të diskutuar në banesën e ish-vjehrrit. Por duket se debati verbal me ish-gruan ka degjeneruar në fyerje, dhe mandej në përdorimin e armës së zjarrit.

Elton Metaj njihej si një person problematik, dhe i skeduar nga policia.

Para një viti ai kishte kërcënuar familjen e ish-vjehrrit, vepër për të cilën kishte bërë edhe burg.

Një vit më parë, pasi ishte arrestuar nga policia Elton Metaj kishte kërcënuar se do vriste veten. Babai i Eltonit do të shprehej para një viti si i biri vuante nga depresioni.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas