Aktualitet

Krim në një familje në Divjakë, burri vret grua dhe veten


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:56 - 18/09/21 |
mapo.al

Krim në familje. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Divjakë.


Një 58-vjeçar me inicialet H. Rr. banues në fshatin Babunjë ka vrarë gruan me iniciale F. Rr., 45-vjeçe me armë gjahu dhe më pas në kushte të rënda psikologjike, ka kthyer armën nga vetja duke i dhënë fund jetës.


Krimi ka ndodhur në banesë dhe dyshohet pas një sherri në familje.Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnjë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.12


Etiketa: , ,

Pas