Aktualitet

Atentatet mafioze, Meta: Të zbardhen sa më shpejt vrasjet, ndëshkim autorëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:39 - 12/05/21 |
mapo.al

Nisur nga ngjarjet kriminale që kanë ndodhur në vend përgjatë ditëve të fundit, presidenti Ilir Meta ka dalë me një apel për institucionet për zbardhjen sa më shpejtë të vrasjeve dhe ndëshkimin e autorëve sipas ligjit.


Meta shkruan se kjo situatë kërkon masa të menjëhershme reaguese dhe parandaluese nga institucionet e ngarkuara me ligj për mbrojtjen e rendit dhe të sigurisë publike.


Revanshi i krimit në qytetet kryesore të vendit kërkon masa të menjëhershme reaguese dhe parandaluese, nga të gjitha institucionet e ngarkuara me ligj për mbrojtjen e rendit dhe të sigurisë publike.Autorët e këtyre krimeve duhet të ndalohen sa më parë dhe aktet kriminale të konsumuara në zemër të qyteteve tona, që po tronditin rëndë opinionin, duhen të zbardhen menjëherë nga drejtësia dhe duhet të marrin dënimin më të rreptë ligjor”, shkruan Meta.

Lexo edhe :  Meta dekoron 4 ish-të përndjekur politikë në Korçë: Luftuan për demokracinë
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas