Kronika

Krimi në Shkodër – Lidhja e autorëve me vrasësin e efektivit të RENEA-s, dhe Ibrahim Licin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:14 - 28/11/20 |
mapo.al

Zbardhen të tjera detaje nga vrasja me armë zjarri e Ritvan Ramazanit mesditën e sotme në Shkodër. Deri më tani raportohet se policia ka arrestuar tre persona, mes tyre një prej autorëve.Dy autorët e dyshuar të ngjarjes janë Duel dhe Hydajet Memedaj, vëllezër me njëri-tjetrin.


Mësohet se dy autorët e dyshuar janë nipat e Gëzim Mehmedajt, që akuzohet për vrasjen e efektivit të RENEA-s, Arben Ujka, në vitin 1992.Gjithashtu mësohet se dy autorët e dyshuar të ngjarjes janë dajat e Bajram Bregut, mikut të Ibrahim Licit në Shkodër.Lici është në kërkim nga policia por nuk është nën hetim. Ai kërkohet në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen, lidhur me vrasjen e dy vëllezërve Bilali një vit më parë.


LEXO EDHE: 

Vrasja e Ritvan Ramazanit – Arrestohen 3 persona, mes tyre një prej autorëve

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas