Bota

Krisma dhe gjak – Pamje të rënda nga sulmi terrorist në Vjenë (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:21 - 02/11/20 |
mapo.al

Vjena është duke kaluar orë terrori pasi disa persona ende të paidentifikuar kanë hapur zjarr ndaj qytetarëve.


Raportimet e para flasin për 7 viktima. Pamjet nga vendngjarja tregojnë një rrugë ku ka gjurmë gjaku.


Sulmi ndodhi në një nga rrugët e qendrës pranë një lokali ku ndodhet edhe një sinagogë.

Një oficer policie gjithashtu thuhet se u plagos në sulm dhe po lufton me jetën.Një nga sulmuesit e dyshuar është arrestuar, sipas autoriteteve austriake.


LEXO EDHE:

Sulmi terrorist në Vjenë – Shtatë viktima dhe katër të plagosur (VIDEO)

Video tronditëse nga Vjena – Ja si plagoset polici

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas