Aktualitet

Kritikat e Ramës, shkarkohet shefi i komisariatit në Sarandë, Syrja Bello


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:12 - 09/07/21 |
mapo.al

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka shkarkuar nga detyra shefin e komisariatit të Sarandës, Syrja Bello, pas kritikave të ashpra të bëra një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama.


Shkarkimi vjen pas takimit që Rama bëri me drejtuesit e Policisë një ditë më parë, ku plagosjen në lokalin e natës “Orange Bar” në Sarandë, kryeministri e përdori si shembull për të ilustruar korrupsionin mes disa drejtuesve të policisë dhe pronarëve të lokaleve.


Në këtë post emërohet Klodian Kondi.Ndryshime ka pasur edhe në drejtorinë e Korçës, ku vendin e zëvendësdrejtorit Hamdi Fjore, i cili u emërua drejtor në Kukës, e zë Ferdinant Zëre.1
Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas