Aktualitet

Kritikohet për masat pandemike, Trump: Vendime të nevojshme

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:54 - 05/06/20 |
mapo.al

Presidenti Amerikan, Donald Trump ka reaguar me një konferencë për shtyp ditën e sotme në lidhje me kritikat që i janë bërë sa i përket masave që ka marrë në kohën e pandemisë globale në Amerikë.


Ai tha se Amerika e ka kapërcyer pjesën më të madhe të pandemisë dhe se masat e marra nga Shtëpia e Bardhë ishin të nevojshme.


Forca e ekonomisë amerikane na ka mundësuar ta kapërcejmë këtë pandemi të tmerrshme, ne e kemi kapërcyer pjesën më të madhe të saj.


Ne kemi marrë të gjitha vendimet e nevojshme”, tha Trump.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas