Aktualitet

Kriza ekonomike, arka bosh, ja si e shpreh Kapexhiu
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:31 - 08/11/19 |
mapo.al

Mjeshtri Bujar Kapexhiu sjell për gazetën Mapo një qëndrim lidhur me debatet e fundit për mungesën e parave për shpërblime për fundin e vitit, dhe për parashikimin e zymtë për vitin e ardhshëm që nuk do të ketë rritje pagash dhe pensionesh.


Ndërkohe, koncesionet e shumë kritikuara vazhdojnë të majmen, dhe këto të quajtura afera nuk preken dhe nuk rrezikohen fare. Qeveria ka parashikuar madje edhe shtesa për ta, siç janë 4 miliardë lekë më shumë për koncesionin e laboratorëve, një denoncim i bërë dje nga ish-deputeti i PD, Shehaj.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas