Aktualitet

Kriza në Bjellorusi: Rama takon në Vjenë zyrtarin e lartë amerikan
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:49 - 27/08/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka arritur në Vjenë për të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit Special të OSBE për krizën në Bjellorusi.


Rama ka takuar zëvendës sekretaretarin e shtetit të SHBA i cili është njëkohësisht edhe i dërguari i SHBA për Bjellorusinë, Stephen Biegun.


Shqipëria udhëheq këtë vit Kryesinë e OSBE, dhe Rama si kryeministër është dhe kryetar i saj.

Etiketa: , ,

Pas