Aktualitet

‘Kriza’ në Rinas – Rama: Dje humbëm vaksinat, e patolerueshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:31 - 08/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Gjirokastra se është e patolerueshme që është humbur ngarkesa e djeshme e vaksinave për shkak të protestës së kontrollorëve të trafikut ajror

Pas inspektimit të procesit të vaksinimit të të moshuarëve plus 65 vjeç, Rama tha se nuk ka shans që forca destruktive të së shkuarës të rimarin peng të ardhmen dhe se po sfidojnë kryeministrin më të gabuar.


“Ajo që është e patolerueshme dhe e pajustifikueshme është se ne e kemi humbur ngarkesën e djeshme të vaksinave dhe kjo është realisht e dhimbshme në një kohë lufte ku çdo sekondë dhe çdo minutë vlen dhe ne nuk po lëmë sekondë pa shfrytëzuar.
Një gjë është e sigurt, që nuk ka shans që forca destruktive, forca të verbra, forca të së shkuarës që duan me çdo kusht të rimarrin peng të ardhmen të na ndalin në këtë proces. I kanë bërë llogaritë gabim dhe kanë marrë përsipër të sfidojnë qeverinë dhe kryeministrin më të gabuar”, deklaroi Rama.

Lexo edhe :  "Thaçit i dërgoj një përqafim" - Rama në Kukës: Pse aeroporti quhet "Zayed"

1Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas