Aktualitet

Kriza nga koronavirusi, përgjysmohen rrogat e deputetëve për tre muaj
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:57 - 02/04/20 |
mapo.al

Deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë do t’i përgjysmohet rroga, të paktën për një tremujor. Ky është vendimi i marrë nga mbledhja e Byrosë së Kuvendit, e drejtuar nga Gramoz Ruçi.Masa merret në shenjë solidariteti me qytetarët dhe bizneset e prekur nga masat ndaluese të koronavirusit, dhe si kontribut në lehtësimin e përballimit të nevojave.


1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas