Politika

Kryebashkiakja e Sarandës gjobitet për mbeturinat, ish-ministri i LSI-së: Qeveria show politik


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:32 - 13/08/18 |
mapo.al

Pas gjobës së mori kryebshkiakja e Sarandës, Florjana Koka nga Inspektorati Mjedisor për shkak të ndotjes së madhe në qytet, vjen reagimi nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.


Ky i fundit përmes një statusi në ‘Facebook’ e cilësoi gjobën ndaj Kokës populiste, ndërsa shtoi se qeveria nuk mund të braktisë Sarandës se nuk i pëlqen kryetarja e Bashkisë. Kujtojmë se Inspektorati i Mjedisit ka gjobitur me 1 milion lekë të vjetra kryetaren e Bashkisë Koka, ndërsa firma e pastrimin u gjobit me 500 mijë lekë.


REAGIMI I MANJANIT
Gjoba.
———-
Inspektoriati mjedisor ka gjobitur Kryetaren e Bashkisë Sarandë për mos pastrim të qytetit.
Lajmi ka marrë dhenë!
Realiteti.
—————-
Fakt është që Saranda, në çdo cm2 hapësirë publike, gjendet në Emergjencë Mjedisore!
Gjoba populiste ndaj Kryetares së Bashkisë nuk e pastron mjedisin nga plehrat. Përkundrazi, shton dhe një letër më shumë në malin e plehrave të pa mbledhura.
Qeveria nuk mund të braktisë qytetin, për shkak se nuk i pëlqen më Kryetarja!
Braktisja dhe show politik për të fshehur realitetin, është dëmi më i madh i mundshëm që mund ti bëhet Sarandës dhe Turizmit!
Denoncimet
——————
Desha të zgjedh një foto shoqëruese për ta ilustruar këtë mesazh, por është e pa mundur të ilustrohet me një foto të vetme!
Është gjithashtu e vështirë të përshkruhet me fjalë tmerri i malit me plehra, lëngu i të cilave qelbi qytetin!!!
Sarandaëeb, bën çdo ditë denoncime të tilla.
Qytetarët ulëtasin, jo thjesht denoncojnë!
Zgjidhja e problemit.
—————-
Iku edhe kjo verë, me plehra! Më duket se u mësuam…Pa zgjidhje, pa shpresë…
1
Etiketa: , ,

Pas