Politika

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli padit në SPAK, Xhelal Mziun

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:30 - 27/01/21 |
mapo.al

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli ka kallëzuar në SPAK paraardhësin e tij Xhelal Mziu, me akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.Ish-kryebashiaku i Kamzës akuzohet për dhënine e një leje ndërtimi të një thertoreje në zonën e Laknasit.


Në zgjedhjet e fundit lokale, Xhelal Mziu nuk kandidoi për shkak të bojkotit nga PD, dhe Rakip Suli fitoi i vetëm Bashkinë e Kamzës.
Mziu është caktuar nga kryedemokrati Lulzim Basha drejtues politik në Qarkun e Dibrës, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas