Aktualitet

Kryebashkiaku i Lezhës ultimatum KQZ: Lironi ambientet deri pasdite


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:25 - 18/06/19 |
ro ot

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frokaj i ka dërguar një kërkesë KQZ për të liruar ambientet e KZAZ, të ngritur në shkollën “Beslidhja”.


Sipas bashkisë, nëse materialet nuk do largohen deri ne orën 16:00 do ndërhyhet konform ligjit.


“Në zbatim të Dekretit të Presidentit për shfuqizimin e caktimit të datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore, i botuar në Fletoren Zyrtare kërkoj nga ana juaj lirimin vullnetar të ambienteve të shkollës “Besëlidhja” deri në orën 16:00 të ditës së martë, datë 18 qershor 2019.Gjithashtu ju ritheksoj në vëmendje detyrimin për ndërprerjen e të gjitha veprimeve për afishimin e listave të zgjedhësve në të gjitha ambientet e miratuara Qendër Votimi dhe që janë në pronësi, varësi apo administrim të bashkisë Lezhë”, thuhet në shkresën drejtuar KQZ.Kujtojmë se sot në Shkodër dhe Tropojë janë shënuar incidente pasi KQZ-ja nuk liron ambientet dhe në mbrojtje të tyre është vendosur policia e shtetit.Shkodër/ Ademi: Policia po synon nxitjen e konfliktit dhe dhunës

Tension në Tropojë/ Thyhet KZAZ, protestuesit përplasen me policinë

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas