Aktualitet

Kryemadhi dhe Idrizi në zyrën e Bashës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:55 - 03/06/20 |
mapo.al

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, dhe kreu i PDIU Shpëtim Idrizi po zhvillojnë një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Mësohet se takimi po zhvillohet në selinë blu.


Takimi vjen në një kohë kur prej dy ditësh anëtarët e Këshillit Politik janë angazhuar në bisedime në rezidencën e Ambasadores së SHBA, lidhur me arritjen e një marrëveshjeje për një Kod të ri Zgjedhor.


Takimi i Këshillit Politik me 3 ambasadorët, Yuri Kim, Duncan Norman dhe Luigi Soreca, rinisi në orën 20:30, ndërsa pritet që palët të firmosin draftin e dakordësuar, zbatimi i të cilit pritet të monitorohet nga ambasadorët që u angazhuan në proces.


 Etiketa: , , ,

Pas