Kryesore

Kryemadhi flet për partitë e reja: Votat do t’ia marrin Ramës, opozitën s’e përçajnë dot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:20 - 17/11/20 |
mapo.al

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, nuk sheh asnjë rrezik nga partitë e reja.Sipas saj ato subjekte të reja që qëllim kanë përçarjen e opozitës së bashkuar nuk do të bëjnë dot gjë tjetër veçse rrudhjen e PS pasi nga aty do të marrin edhe votat.


Të njëjtin qëndrim ajo ruan edhe përkundër deklaratave të disa aleatëve të opozitës që kanë lënë një shteg të hapur për bashkëpunim me to nëse nuk marrin çfarë duan te opozita.
“Nuk e mendoj fare këtë gjë, çdo inciativë politike që sjell diçka të re, që angazhon njerëzit të rinj, që është e qartë në politikat e veta kundër këtij ozurpimi që i ka ndodhur shtetit dhe ekonomisë nuk krijon asnjë lloj efekti apo dëmtim të opozitës përkundrazi ja rrit kredibilitetin, forcën dhe angazhimin asaj shtrese që mund të mos ndihet e përfaqësuar.Lexo edhe :  369 të vaksinuar kundër Covid në 6 ditë - Rama: Do rrisim ritmin, javë pas jave

Nëse forcat e reja politike do të jenë pastaj thjesht mekanizma për të përçarë opozitën të jeni të bindur se qytetarët shqiptarë janë më të mençur se politika shqiptarë ndonjëherë, ky kontigjent do të zvogëlojë dhe përçajë PS, do t’ja marrë votat rilindjes së Edi Ramës. Do ta ketë të pamundur një efekt të tillë dhe përçarje të opozitës, përkundrazi do të ndajë shumë gjëra që janë të paqarta për disa”, u shpreh kryetarja e LSI.


LEXO EDHE: 

LSI, zgjedhje në 21 nëntor/ Kryemadhi thirrje intelektualëve: Më shumë se kurrë kemi nevojë për ju

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas