Aktualitet

Kryemadhi mbështet thirrjen e KMSH: Denonconi presionet për votën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:58 - 16/04/21 |
mapo.al

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka mbështetur qëndrimin e KMSH për zgjedhjet e 25 Prillit


Ajo fton të gjithë shqiptarët të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 Prillit dhe të denoncojnë në të gjitha institucionet çdo formë presioni apo intimidimi për votën e tyre.


“Duartrokas Qëndrimin e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Pjesë nga deklarata e tyre: “VOTA është shumë e shtrenjtë, ajo nuk duhet të shitet, as të blihet. Shprehni qëndrimin tuaj ndaj alternativës që dëshironi, me vullnet të lirë, pa u intimiduar nga askush e pa intimiduar ju askënd!”Ftoj të gjithë shqiptarët të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e 25 Prillit dhe të denocojnë në të gjitha institucionet çdo formë presioni apo intimidimi për votën e tyre”, shkruan Kryemadhi.

Lexo edhe :  Degët e PD në Tiranë mbështesin Bashën: Do të vijojmë betejën

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas