Aktualitet

Kryemadhi në Laprakë: Rrugën e ndryshimit nuk e ndal dot askush


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi mbrëmjen e sotme një takimin me banorët e “Laprakës” në Tiranë.


Kryetarja e LSI u shpreh se të rinjtë dhe të rejat do t’i japin fund keqqeverisjes dhe politikës së lodhur të Rilinjdes.


…Nuk janë të lodhur shqiptarët, por është e lodhur politika e vjetër, është e lodhur Rilindja që ka gllabëruar jetën e njerëzve, është i lodhur çdo njeri që kërkon të marrë peng jetën e qytetarëve. Më shumë se kurrë, ne të rinjtë dhe të rejat, edhe unë e fus veten time tek të rinjtë dhe të rejat, se me gjithë këta të rinj dhe të reja nuk mund të jesh ndryshe, vetëm e re. Sot më shumë se kurrë, rrugën e ndryshimit nuk e ndryshon dot më askush. Edhe Edi Rama, edhe kush të dojë pas Edi Ramës, ndryshimi ka ardhur, ndryshimi është këtu në Laprakë, ndryshimi është në të gjithë Shqipërinë”,- u shpreh kryetarja e LSI.

Lexo edhe :  LSI çon në KAS rezultatin e Durrësit, kërkon rinumërim dhe rivlerësim të votave
1


Etiketa: , ,

Pas