Aktualitet

Kryemadhi nxjerr pagën e të vëllait, i kthehet Ramës: E përzure për një oligark


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:00 - 20/04/21 |
mapo.al

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i është përgjigjur përmes një postimi në Facebook akuzave të kryeministrit Rama në adresë të vëllait të saj. Kryemadhi ka publikuar pagën e të vëllait dhe thotë se Rama e përzuri për një oligark

Rama iu referua videos së publikuar dje nga Presidenti Meta, për të cilin u shpreh se nxori bisedën me mesazhe por “Ajo që Ilir Meta nuk tregoi në atë komunikim ishte video që Blendi Gonxhe i kishte dërguar viktimës, ku del se vëllai i Monikës paskej pasur një vend pëllumbash, ku çdo ditë i binin në duar vezë floriri, me paga që edhe vetë kontrollorët do i kishin tronditur”.


Në reagimin e saj ndërsa publikon pagën e të vëllait, Kryemadhi shkruan se Drini Kryemadhi ka qenë një ndër inxhinierët që ka bërë hartimin e Kodit të parë Rrugor për Republikën e Shqipërisë, në vitin 1998.

Lexo edhe :  LSI letër KQZ: Duam pamjet filmike të çdo qendre votimi
“Sot e 20 vjet më vonë, Shqipëria punon me të njëjtin Kod Rrugor të atyre ekspertëve të nderuar.Në punën që ti i permend, ai është punësuar nga kompania Zviceriane, që ti e përzure për t’ja bërë gati një oligarku. Pagat e inxhinierëve janë të larta, pra ai ka marrë 303.709 lekë ose 2450 euro në muaj.


Por, ti se llogjikon dot vlerësimin e të aftit, sepse profesionistët e Shqipërisë i degdise rrugëve të Gjermanisë dhe të botës, e në vend të inxhinierëve mekanik ti merr inxhinier sufllaqesh.”-shkruan Kryemadhi.

LEXO EDHE:

“Vëllai i Monikës me vezë floriri”/ Rama-Metës: Ja videoja që nuk e shfaqe dje

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas