Aktualitet

Kryemadhi: Plani i LSI do të krijojë punësim të mirëpaguar për shqiptarët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:44 - 13/02/21 |
mapo.al

Kryetarja e partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi përmes një statusi në Facebook ka prezantuar edhe një herë planin ekonomik të LSI. Në fjalën e saj Kryemadhi zotohet të minimizojë papunësinë dhe të rrisë pagat pa harruar të përmendë se vendi nuk do të jetë më si në 4 vitet e shkuara.


Statusi i plotë:


Pas 4 vjet përballje me papunësinë në rritje, Shqipërisë i duhet një plan për të krijuar punësim me pagë të mirë, në mënyrë që familjet të përballojnë koston e jetesës, të shijojnë jetën e tyre dhe ta bëjnë Shqipërinë shtëpi. Shqipëria ka nevojë për punë tani! Plani i LSI do të krijojë punësim të mirëpaguar për ty dhe familjen tënde. 1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas