Aktualitet

Kryeministri Edi Rama pritet me ceremoni zyrtare në Itali (Video)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:28 - 31/10/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama është pritur këtë mesditë me ceremoni zyrtare nga kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte.

Takimi është zhvilluar në Palazzo Chigi, siç mund të shihet edhe në pamjet e publikuara.

Mesohet se pas takimit, Kryeministri i  Shqipërisë Edi Rama dhe ai italian, Conte do të mbajnë një deklaratë për mediat.


1Etiketa: , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas