Aktualitet

Kryeministri në Fier, rinisin thirrjet “Rama ik”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:54 - 01/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot herët Fierin, ku ka planifikuar aktivitete me strukturat vendore.


Po prania e tij ka risjellë thirrjet “Rama ik”, ku sipas raportimeve në media, disa qytetarë, naftëtarë dhe mbështetës të PD janë grumbulluar dhe kanë protestuar.


Pamjet që vijnë nga televizionet tregojnë një prani të shtuar policore dhe shumë gardistë që shoqërojnë kryeministrin.


Raportimet janë që dy prej protestuesve janë shoqëruar.


Naftëtarët e Fierit protestojnë për pagesat e pa marra dhe kushtet e punës. Thirrjet “Rama ik” u dëgjuan teksa ai inspektonte punimet e sheshit të qytetit.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas