Kryesore, Politika

Kryeministri Rama thotë ‘mirmëmgjes’ dhe zbulon ç’ndodhi me familjen e varfër

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në Facebook nga vizita që kreu në shtëpinë e Euglen Xhabaftit në Vaqarr.


Rama ka publikuar në Facebook videon nga vizita e parë në 9 tetor, ku familja me 6 anëtarë jetonte në një shtëpi në gjendje të rrënuar si dhe pamjet nga vizita gjatë ditës së djeshme teksa familja është bërë me shtëpi të re.

Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpërndarë dhurata për fëmijët me rastin e festave të fundvitit.

Statusi i Ramës:

“MIRËMËNGJES 😀

dhe me dritën e shpresës së rilindur në këtë familje, ju uroj një të dielë të qetë 🌹”.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas