Aktualitet

Kryeminstri Boris Johnson drejt shërimit nga COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:49 - 10/04/20 |
mapo.al

Kryeministri britanik Boris Johnson ndjehet mirë pas daljes nga terapia intensive. “Kryeministri është në hapat e parë drejt shërimit dhe ai do të marrë këshillat e tij nga ekipi i tij mjekësor”, tha zëdhënësi i Johnson, kur u pyet se kur do të kthehej në punë lideri britanik.


Johnson u shtruar në Spitalin Shën Tomasi të dielën në mbrëmje, pas kollës së vazhdueshme dhe temperaturës së lartë.


Ai njoftoi në fund të muajit mars se ishte infektuar me koronavirus. Simptomat e tij përfshinin temperaturë të lartë dhe kollë.


Për rreth dhjetë ditë, kryeministri britanik qëndroi në vetëizolim në shtëpi, mirëpo simptomat e vazhdueshme e detyruan të shtohej në spital.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas