Aktualitet

Kryeson Basha, del rezultati i votave të kutisë në selinë blu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:35 - 13/06/21 |
mapo.al

Publikohet rezultati final i zgjedhjeve për kryetar të Partisë Demokratike në degën numër 2 në Tiranë. Lulzim Basha renditet i pari me 616 vota.


Kështu Basha duket se ka siguruar mbështetjen e deputetëve dhe kryesisë së PD-së, pasi kutia e degës nr.2 në Tiranë, ishte e vendosur në selinë blu.


Konkretisht nga kjo kuti rezultati është si më poshtë;
Basha: 616 vota
Shehaj: 78 vota
Kadilli: 21 vota
Harxhi: 19 vota
Të pavlefshme: 4 votaLEXO EDHE:Zgjedhjet në PD – Rezultatet e para, Basha kryeson bindshëm, ndiqet nga Shehaj1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas