Aktualitet

Kryetarët e bashkive të PDIU urdhërojnë lirimin e ambienteve të KZAZ

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:47 - 14/06/19 |
ro ot

Bashkitë që drejtohen nga PDIU-ja do të zbatojnë dekretin e Presidentit për të anuluar zgjedhjet që ishin parashikuar më 30 Qershor. “Mapo” publikon shkresat e nënshkruara nga Kryetari i Bashkisë së Peqinit, Saimir Hasalla dhe Kryerari i Bashkisë së Rrogozhinës, Beqir Nuredini.


Duke u bazuar tek dekreti i Presidentit, kryebashkiakët i kërkojnë KZAZ-ve të lirojnë ambientet publike si dhe kërkojnë të hiqen emrat e votuesve të afishuara, në qendrat e votimit.


I njëjti veprim është ndërmarrë edhe nga kryetarët e bashkive që drejtohen nga PD dhe LSI. 


Etiketa: , , , ,

Pas