Aktualitet

Kthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria – Rama falenderon gjeneralin libanez: Operacioni vijon
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:23 - 27/10/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama është pritur sot në një takim në Beirut nga gjenerali libanez Abass, teksa 4 fëmijë shqiptarë të nxjerrë nga kampi famëkeq Al-Hol në Siri po i drejtohen Aeroportit të Rinasit.


Në një postim në “Facebook”, Rama e falenderon publikisht gjeneralin libanez për ndihmën e paçmuar dhe për konfirmimin “sy më sy” të operacionit vijues për kthimin e fëmijëve të tjerë shqiptarë në atdhe.


Të parët që do të vijnë në Shqipëri janë: Floresha Rasha me fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe Rasha si edhe Endri Dumani.Lajmin e bëri dje të ditur Gjysmëhëna e Kuqe, e cila shpërndau edhe pamje nga operacioni i shpëtimit.


Postimi i kryeministrit Edi Rama në “Facebook”:


Beirut – Me Gjeneralin Abass përpara kthimit në atdhe bashkë me fëmijët, për ta falenderuar për ndihmën e tij të paçmueshme, si edhe për të konfirmuar sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë.

#Faleminderit 🇦🇱 🤝 🇱🇧#Shukran

LEXO EDHE:

EMRAT/ Kush janë 4 fëmijët dhe gruaja shqiptare që shpëtuan nga kampi ‘Al-Hol’


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas