Aktualitet

Kthimi në Kuvend i ‘buxhetit 2021’ – Meta: S’ka asnjë plan për mbrojtjen e biznesit nga pandemia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:18 - 12/12/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta shpjegon arsyet e kthimit në Kuvend të buxhetit për vitin 2021.


Meta thotë se ai nuk ka asnjë plan të qartë për mbrojtjen e biznesit nga pasojat e pandemisë.


Ai thekson se biznesi i vogël është rënduar nga taksa dhe tarifa të larta dhe nuk është lehtësuar për të përballuar këtë situatë.“Buxheti 2021 nuk ka një plan të qartë për mbrojtjen e biznesit nga pasojat e COVID-19.
Biznesi i vogël, është rënduar nga taksa dhe tarifa të larta dhe nuk është lehtësuar për të përballuar:Koston e energjisë elektrike, të ujit dhe shërbimeve të tjera, koston e pagesës së qirasë së ambienteve”, shkruan Meta.

1


Etiketa: ,

Pas