Kryesore

“Kthjellime dhe vranësira kalimtare” – Parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 08/05/21 |
mapo.al

Për të gjithë ata që kanë bërë plane për fundjavën kushtet meteorologjike do të jenë favorizuese.


Moti i kthjellët pritet të dominojnë në pjesën me të madhe të territorit, vranësirat parashikohen të pakta kalimtare këto të përqëndruara përgjatë relieveve malore.


Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1 deri 8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12-15m/sek. Valëzimi në detet i forcës 2-3 ballë.1


Etiketa:

Pas