Kryesore

“Kthjellime dhe vranësira” – Njihuni me parashikimin e motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 21/04/21 |
mapo.al

Mot i paqendrueshëm pranveror ka përfshirë vendin. Po kështu edhe sot parashikohet të qarkullojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirat mesatare. Këto vranësira në mesditë do të pasohen nga reshje të dobëta e të përkohshme shiu, kryesisht në lindje.


Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 1°C deri në 13°C
zonat e ulëta 3°C deri në 18°C
zonat bregdetare 5°C deri në 18°C1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas