Aktualitet

“Kthjellime dhe vranësira” – Parashikimi i motit sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:50 - 18/11/20 |
mapo.al

Sot parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime.Reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në zonat malore dhe në jug të vendit deri në orët e mesditës.


Në pasdite mot kryesisht i kthjellët. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.
Era nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/sek.Temperaturat parashikohen në:


zonat malore 2°C deri në 16°C
zoant e ulëta 7°C deri në 19°C
zonat bregdetare 10°C deri në 19°C

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas