Kryesore

“Kthjellime, vranësira dhe shi” – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:05 - 20/05/21 |
mapo.al

Për ditën e sotme vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqendrueshme


Moti parshikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira.


Reshje shiu që në orët e para të 24-oreshit me intensitet deri mesatar në pjesën më të madhe të vendit.Gjatë ditës reshjet e shiut do te mbeten prezente te herpashershme kryesisht përgjatë Ultesirës Perëndimore dhe zonave malore.Era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtëi mesatare 1 deri 10m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 20m/sek.Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 6°C deri në 20°C
zonat e ulëta 7°C deri në 22°C
zonat bregdetare 11°C deri në 20°C

1


Etiketa:

Pas