Aktualitet

Kthyen banesën në laborator droge, gjykata çon në shtëpi nënën, lë në burg të birin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:39 - 03/05/20 |
mapo.al

Kanë dalë sot para gjykatës së Fierit në pritje të masës së sigurisë nënë e bir nga Fieri, Qamile dhe Anxhelo Kapaj, brenda banesës së të cilëve policia zbuloi një laborator për rritjen e kanabisit.


Gjykat dha masen e arrstit me burg për djalin e ndërsa për nënën e tij ka thënë masen e arrestit në shtëpi


Të dy janë shfaqur me pranga në duar, ndërsa transportoheshin nga paraburgimi drejt gjykatës.


Image


Qamile dhe Anxhelo Kapaj u ndaluan pasi në banesën e tyre, në fshatin Mbrostar u gjet një laborator droge dhe u sekuestruan 312 rrënje kanabis sativa.

Image

Në kërkim është ende kryefamiljari Aleksandër Kapaj. Ajo çfarë i zbuloi familjen Kapaj në aktivitetin e paligjshëm ishte fatura e lartë e energjisë elektrike.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas