Sport

“Ku je të q*fsha kokën”/ Takimi epik në Spanjë mes Bare-Manaj-Sadiku


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:44 - 22/09/19 |
ro ot

Ditën e djeshme në Ligën e Dytë u luajt takimi mes Malagas dhe Albasetes, ku në fushën e blertë kundër njëri-tjetrit ishin plot tre shqiptarë.


Bëhet fjalë për Keidi Baren dhe Armando Sadikun, të cilët luanin për Malagën, dhe Rei Manaj i cili luante për Albaseten.


Por takimi i tyre ka qënë pak i turpshëm, kjo pasi Bare nuk i ka censuruar fjalët kur ka takuar mikun e tij nga Kombëtarja.“Ku je të q*fsha kokën tënde?” i drejtohet Bare-Manajt.
Ndërkohë që menjëherë ka ndërhyrë Sadiku, i cili i ka kërkuar Bares të mos shajë pasi dikush po filmonte.“Pse, ku dinë shqip këta?” – vazhdon më tej Bare, dhe Manaj i ka shpjeguar të gjithë situatën: “Ka shqiptarë te faqja”.

Megjithatë duket se mes tyre nuk ka pasur hatërmbetje, kjo pasi menjëherë pas sharjes Manaj dhe Bares kanë shkëmbyer një përqafim vllazëror.

Lexo edhe :  Senati i SHBA dhe Yuri Kim mbërrijnë në PD për të takuar Bashën

Bare – Manaj – Sadiku on Vidnews.

1


Etiketa: , , ,

Pas