Aktualitet

“Ku këndon llumi, s’ka vend për ne”, Erik Lloshi thumbon të rinjtë në muzikë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:44 - 14/04/21 |
mapo.al

Duke qenë se numri i këngëtarëve të rinj është shtuar shumë së fundmi, këngëtari Erik Lloshi nuk i ka kursyer kritikat e tij në Instagram.


Në një video të gjatë për ndjekësit, ai ka shpjeguar vështirësitë që po kalon çdo këngëtar i vjetër në profesion për shkak të emergjencës Covid-19.


 View this post on Instagram

 
A post shared by Eriklloshi (@eriklloshi)Eriku përmend edhe faktin që lokalet tashmë po marrin këngëtarët e rinj që thjesht e quajnë veten “këngëtarë”, me dy këngë gjithsej. Madje, ata këndojnë të gjithë repertorin e këngëtarëve të vjetër, pa asnjë të drejtë dhe kështu fitojnë në kurrizin e tyre, shprehet këngëtari.

Kjo e ka bezdisur jashtëzakonisht shumë Lloshin, i cili shprehet se në fakt duhet ta kishte pasur më herët këtë reagim. Për më tepër, ai ka krijuar një “nismë” duke i ftuar këngëtarë të tjerë t’i bashkohen.

Eriku kërkon që askush të mos pranojë të shkojë në lokalet ku do të performojnë “këngëtarët” e rinj.

“Ku këndon llumi, s’ka vend për ne”- shprehet ai ndër të tjera.

Këtë vit, Erik Lloshi do të jetë pjesëmarrës në “Këngën Magjike” me projektin e ri të titulluar “Ta vodha zemrën”, një këngë ritmike.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas