Teknologji

Kujdes, ky gabim që bëni gjatë karikimit po ju shkatërron celularin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:32 - 26/06/18 |
mapo.al

Karikimi i celularit gjatë natës është pjesë e rutinës për secilin nga ne.


Të gjithë përdoruesit e celularëve mendojnë se është mënyra më e mirë për të realizuar me sukses këtë proces, pasi ditën është e vështirë që ta lësh për një kohë të gjatë pa përdorur telefonin.


Por a e keni menduar ndonjëherë rrezikun që mund të sjellë një fakt i tillë?!


Duhet që të bëni kujdes me këtë fakt pasi duke qëndruar për një kohë të gjatë në prizë, telefoni juaj rrit rrezikun e zjarrit.


Një tjetër element i dëmshëm për telefonin tuaj është dhe fakti se mund të prishet më shpejt bateria e tij, shkruan Sot.

Pra, nëse doni të shijoni telefonin tuaj për një kohë të gjatë, rekomandohet të mos karikohet gjatë natës.


Etiketa: , ,

Pas